m.gh.raician.official

banner ads banner ads banner ads banner ads
  • m.gh.raician
  • 18 / 02 / 1398
  • 134 بازدید
  • 0 نظر
بهترین دعا قبل از افطار
دعای قبل از افطار در مفاتیح الجنان و همچنین بهترین دعا قبل از افطار را برای روزه دار در ماه رمضان بخوانید. در مفاتیح الجنان آمده است که از مستحبات افطار این است که در وقت اذان مغرب در ماه مبارک رمضان دعاهای قبل از افطار را بخواند از جمله بهترین دعای قبل از افطار ماه مبارک رمضان: «اللَّهُمَّ لَکَ صُمْتُ وَ عَلَی رِزْقِکَ أَفْطَرْتُ وَ عَلَیْکَ تَوَکَّلْتُ» تا خدا عطا کند به او ثواب هر کسی را که در این روز روزه داشته و اگر دعای «اللَّهُمَّ رَبَّ النُّورِ الْعَظِیمِ» را که سید و کفعمی روایت کرده‏اند بخواند فضیلت بسیار یابد و روایت شده که: حضرت امیر المؤمنین علی علیه السلام هر گاه می خواست افطار کند برای دعا قبل از افطار می گفت «بِسْمِ اللَّهِ اللَّهُمَّ لَکَ صُمْنَا وَ عَلَی رِزْقِکَ أَفْطَرْنَا فَتَقَبَّلْ [فَتَقَبَّلْهُ‏] مِنَّا إِنَّکَ أَنْتَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ». همچنین خواندن سوره قدر قبل از اذان مغرب بهترین دعای قبل از افطار ماه رمضان برای روزه داران است.

 

پس از خواندن دعای قبل از افطار در لقمه اول بگوید «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ یَا وَاسِعَ الْمَغْفِرَةِ اغْفِرْ لِی»‏ تا خدا او را بیامرزد (و در خبر است که: در آخر هر روز از روزهای ماه رمضان خدا هزار هزار کس را از آتش جهنم آزاد می کند پس از حق تعالی بخواه که تو را یکی از آنها قرار دهد).

 

بهترین دعا قبل از افطار با ترجمه
در اینجا متن دعا قبل از افطار ماه رمضان با ترجمه فارسی روان آورده شده است که شما روزه دار عزیز می توانید لحظاتی قبل افطار این دعای پرفضیلت و مجرب را بخوانید. خواندن دعای مجرب قبل از افطار ثواب روزه داری مسلمانان را زیاد می کند:
بهترین دعا قبل از افطار ماه رمضان با ترجمه | دعای قبل از افطار نام های خدا

بهترین دعا قبل از افطار

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهمَّ ربَّ النّورِ العظیم و ربَّ الکرسی الرَّفیع و ربَّ البَحرِ المَسجور و رَبَّ الشَّفیعِ الکبیر و النُّورِ العَزیز و رَبَّ التُّوریةِ و الانجیلِ و الزّبور و الفُرقانِ العظیم
خدایا!‌ای پروردگار روشنی بزرگ و‌ای پروردگار تخت بلند، و‌ ای پروردگار دریای پر میان، و‌ای پروردگار شفع بزرگ و نور ارجمند، و‌ای پروردگار تورات و انجیل و زبور و قرآن عظیم.
انتَ اِلهٌ مَن فی السّمواتِ و اِلهٌ مَن فی الأرض لا اِلهٌ فیما غَیرُک
توئی معبود هر کس که در آسمان‌ها است و معبود هر کس که در زمین است، و جز تو معبودی در میان آن‌ها نیست.
و انتَ جَبّار من فِی السّموات و جَبّار مَن فِی الأرض لا جبّار فیهِما غَیرُک
و توئی قاهر و مسلط بر هر که در آسمان‌ها و هر که در زمین است، و جز تو قاهری در میان آن‌ها نیست.
و انت مَلِک مَن فی السّموات و مَلِک مَن فِی الأرض لا مَلِک فیهِما غَیرُک
و توئی پادشاهی در هر کس که در آسمان‌ها است و پادشاه هر که در زمین است و جز تو پادشاهی در میان آن‌ها نیست.
اَسئَلُک بِاسمِک الکبیر و نورِ وجهِک الکریم و بِمُلکک القَدیم یا حَی یا قَیوم یا حَی یا قَیوم یا حَی یا قَیوم
از تو می‌خواهم به‌حق نام بزرگت و به نور ذات بزرگوارت، و عظمت و پادشاهی دیرینه‌ات،‌ای زنده و‌ ای پاینده،‌ای زنده و‌ ای پاینده،‌ای زنده و‌ ای پاینده؛
و اَسئَلُک بِاسمُک الَّذی اَشرَقَ بِهِ کلّ شَئ و بِاسمِک الَّذی اَشرَقَت بِهِ السَّموات و الأرض و بِاسمِک الَّذی صَلح بِهِ الأوَّلون و بِهِ یصلَحُ الاخِرون
و از تو می‌خواهم به‌حق آن نامت که هر چیز بدان پرتو گرفت، و بدان نامت که آسمان‌ها و زمین بدان روشن گشت، و بدان نامت که پیشینیان بدان شایستگی یافتند و پسینیان بدان شایسته گردند.
یا حَیاً قَبلَ کلِّ حَی و یا حَیاً بَعدَ کلِّ حَی یا حَی لا اِلهَ الّا اَنت صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ و آل مُحَمَّد‌
ای زنده پیش از هر زنده، و‌ای زنده پس از هر زنده، معبودی جز تو نیست، درود فرست بر محمد و خاندان محمد
وَ اغفِر لی ذُنوُبی وَ اجعَل لی مِن اَمری یسراً وَ فَرَجَاً قَریبا
و بیامرز گناهان مرا، و در کار من آسانی و گشایشی نزدیک مقرر فرما.
و ثَبِّتنی عَلی دینِ محمّد و آل محمّد و عَلی هُدی محمّد و آل محمّد و عَلی سُنَّةِ محمّد و آل محمّد علیه و علیهم السّلام
و مرا بر دین محمد و خاندان محمد و بر هدایت محمد و خاندان محمد و بر سنت (و روش) محمد و خاندان محمد که درود بر او و آنان باد پا بر جا و ثابت قدم بدار.
وَ اجعَل عَمَلی فِی المَرفوعِ المُتَقَبَّل وَهَب لی کما وَهَبتَ لِأُولیائِک و اَهلِ طاعَتِک
و عمل و کردار مرا در فراز جایگاه پذیرفته قرار ده، و به من ببخشای چنانچه به دوستان و فرمانبردارانت بخشودی
فَاِنّی مُؤمِنٌ بِک مُتَوَکلٌ عَلیک مُنیبً اِلیک مَعَ مَصیری اِلیک و تَجمَع لی و لِوالدی و لِأَهلی و لِوَلَدی الخیر کلّه.
زیرا که من به تو ایمان دارم و بر تو توکل کنم، و به درگاه توانا به کنم با اینکه (میدانم) باز گشتم به‌سوی تو است، و هر آنچه خیر و خوبی است (از تو خواهم که) همه را برای من و پدر و مادر و خاندان و فرزندانم گرد آوری.
وَ تصرف عَنّی و عَن والِدَی و عَن اهلی و عَن وَلَدی الشَّر کلّه
و هر آنچه بدی است همه را از من و پدر و مادر و خاندان و فرزندانم بازگردانی.
و اَنتَ الحَنّانُ المَنّان بَدیعُ السّمواتِ و الأرض
و توئی مهر پیشه و نعمت بخش، پدید آورنده آسمان‌ها و زمین.
تُعطِی الخَیر مَن تَشاء و تصرفه عن من تشاء
عطا فرمائی خیر (و خوبی) را بهر که خواهی، و بگردانی آن را از هر که خواهی.
فَامنُن عَلَی برحمتک یا ارحم الرّاحمین
پس به مهر و رحمت خویش بر من منت بنه‌ای مهربانترین مهربانان.

 

دعای قبل از افطار ماه رمضان
حدیث دعای قبل از افطار ماه رمضان از امام صادق علیه السلام: از جمله ویژگی‌های خواندن دعای قبل از افطار ماه رمضان، توصیه توسط ائمه معصومین (ع) و بزرگان دین است بدین صورت که در کتاب شریف اقبال الاعمال سید بن طاووس (ره) روایتی می‌خوانیم بدین شرح:

 

«وَ مِنَ الدُّعَاءِ الْمُخْتَصِّ بِالْإِفْطَارِ فِی شَهْرِ الصِّیامِ: مَا رَوَینَاهُ بِإِسْنَادِنَا إِلَی الْمُفَضَّلِ بْنِ عُمَرَ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ قَالَ الصَّادِقُ (ع) إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ (ص) قَالَ لِأَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ (ع) یا أَبَا الْحَسَنِ هَذَا شَهْرُ رَمَضَانَ قَدْ أَقْبَلَ فَاجْعَلْ دُعَاءَک قَبْلَ فُطُورِک فَإِنَّ جَبْرَئِیلَ ع. جَاءَنِی فَقَالَ یا مُحَمَّدُ مَنْ دَعَا بِهَذَا الدُّعَاءِ فِی شَهْرِ رَمَضَانَ قَبْلَ أَنْ یفْطِرَ اسْتَجَابَ اللَّهُ تَعَالَی [لَهُ]دُعَاءَهُ وَ قَبِلَ صَوْمَهُ وَ صَلَاتَهُ وَ اسْتَجَابَ لَهُ عَشْرَ دَعَوَاتٍ وَ غَفَرَ لَهُ ذَنْبَهُ وَ فَرَّجَ هَمَّهُ [غَمَّهُ]وَ نَفَّسَ کرْبَهُ [کرْبَتَهُ]وَ قَضَی حَوَائِجَهُ وَ أَنْجَحَ طَلِبَتَهُ وَ رَفَعَ عَمَلَهُ مَعَ أَعْمَالِ النَّبِیینَ وَ الصِّدِّیقِینَ وَ جَاءَ یوْمَ الْقِیامَةِ وَ وَجْهُهُ أَضْوَأُ مِنَ الْقَمَرِ لَیلَةَ الْبَدْرِ فَقُلْتُ مَا هُوَ یا جَبْرَئِیلُ فَقَالَ قُلْ»

 

ترجمه دعای قبل از افطار ماه رمضان
«امام صادق فرمودند: حضرت محمد (ص) به امیرالمؤمنین (ع) فرمود اباالحسن! ماه رمضان نزدیک شده است؛ قبل از افطار دعا کن؛ جبرئیل پیش من آمد و گفت: یا محمد! کسی که در ماه رمضان با این دعا، قبل از افطار دعا کند، خداوند دعای او را مستجاب، نماز و روزه او را قبول و ده دعای او را مستجاب می‌کند؛ گناه او را بخشیده، غم و غصه او را از بین برده، گرفتاری‌هایش را بر طرف کرده، حاجات او را برآورده کرده، او را به مقصودش رسانیده، عمل او را با عمل پیامبران و صدیقین بالا برده و در روز قیامت چهره او درخشان‌تر از ماه شب چهارده خواهد بود. گفتم: چه دعایی است؟ جبرئیل! و در پاسخ دعای قبل افطار مشهور را خواند.»

 

دعای قبل از افطار نام های خدا
دعای قبل از افطار اسماء خدا (تواشیح اسامی خداوند) را در اینجا می خوانید. متن دعای قبل از افطار نام های خداوند متعال در این بخش از نوشتار قرار گرفته است و روزه داران در ماه مبارک رمضان برای فیض بردن بیشتر از این ایام بهتر است دعای قبل از افطار نام های خدا را بخوانند:

بهترین دعا قبل از افطار ماه رمضان با ترجمه | دعای قبل از افطار نام های خدا
بهترین دعای قبل از افطار

 

بسم الله الرحمن الرحیم
‎نسئلک یا من هو الله الذی لا اله الا هو الرحمن الرحیم الملک القدّوس السلام المؤمن المهیمن العزیز الجبّار. المتکبّر الخالق الباریء المصوّر الغفّار القهّار الوهّاب الرزّاق الفتّاح العلیم. القابض الباسط الخافض الرافع المعزّ المذلّ السمیع البصیر الحکم العدل. اللطیف الخبیر الحلیم العظیم الغفور الشکور العلیّ الکبیر الحفیظ المقیت. الحسیب الجلیل الکریم الرقیب المجیب الواسع الحکیم الودود المجید الباعث الشهید. الحق الوکیل القویّ المتین الولیّ الحمید المحصی المبدىء المعید المحیی الممیت الحیّ القیوم. الواجد الماجد الواحد الصمد القادر المقتدر المقدّم المؤخّر الاول الآخر. الظاهر الباطن الوالی المتعالی البر التوّاب المنتقم العفو الرئوف مالک الملک ذو الجلال و الاکرام. المقسط الجامع الغنیّ المغنی المانع الضار النافع النور الهادی البدیع الباقی. الوارث الرشید الصبور الذی لیس کمثله شیء و هو السمیع البصیر. ‎اللهم صلٌ افضل صلاه علی اصعد مخلوقاتک سیدنا محمد و علی آله و صحبه و سلم عدد معلوماتک و مداد کلماتک کلما ذکرک الذاکرون و غفل ان ذکرک الغافلون.

 

بهترین دعا قبل از افطار ماه رمضان را در این مقاله از سایت خواندید امیدواریم نماز و روزه تان در ماه رمضان مورد قبول واقع شود و با خواندن دعا هنگام افطار بتوانید توشه بهترین نزد پروردگار متعال داشته باشید. دعای قبل از افطار نام های خدا که در بالا آورده شده بود یکی از مجرب ترین و بهترین دعای قبل افطار می باشد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها