آب وهوای امروز شهرستان چابهار

05 / 04 / 1398
5:50
هر کاربر ده‌ها و صدها برگه در مرورگر خود باز می‌کند که به شدت منابع سخت‌افزاری سیستم را درگیر کرده و از بهره‌وری و سرعت کامپیوتر می‌کاهند.

چند روز پیش، مطلبی روان‌شناسانه درباره دلایل باز کردن ده‌ها برگه در مرورگر وب منتشر کردیم و گفتیم چندکارگی، ترس از حذف و فراموشی یا عادت و تنبلی باعث می‌شود برخی کاربران همیشه ده‌ها برگه باز شده داشته باشند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به باز کردن ده‌ها برگه عادت کردید؛ نصب یک افزونه بسیار ساده می‌تواند هم روش استفاده از اینترنت شما را تغییر دهد و از در مصرف منابع به‌خصوص حافظه رم سیستم صرفه‌جویی باورنکردنی ایجاد کند
این افزونه در مرورگر کروم می‌تواند تمام برگه‌های شما را تبدیل به یک فهرست کند. شما عملا فقط یک برگه باز شده دارید ولی به راحتی همه برگه‌ها در دسترس هستند.

افزونه One Tab به کاربران اجازه می‌دهد فهرستی از برگه‌های خود بسازند و به طور تکی یا همزمان استفاده کنند. در این وضعیت، دیگر ترس از فراموشی یا گم کردن یک لینک و مطلب از بین می‌رود و کاربر می‌داند برگه‌های مورد نظرش همیشه در دسترس هستند.

ساده اما واقعا کاربردی
این افزونه بیش از ۲ میلیون کاربر دارد و جزو معدود افزونه‌های با امتیاز ۴.۵ از ۵ است. توسعه‌دهنده‌های این افزونه می‌گویند با نصب One Tab، در مصرف و اشغال حافظه رم بیش از ۹۵ درصد صرفه‌جویی رخ می‌دهد چون جز یک برگه، برگه دیگری باز نیست.

این افزونه به طور محسوسی کارایی و توان کامپیوتر را افزایش داده و بهره‌وری خود افراد هم بهتر می‌شود.

افزونه One Tab رایگان است و توسعه‌دهنده‌گان آن تاکید دارند هیچ‌گونه اطلاعاتی توسط آن جمع‌آوری یا دسته‌بندی و ارسال به سرور صورت نمی‌گیرد. البته، کاربران می‌توانند با اختیار خودشان از فهرست برگه‌ها یک کپی به صورت صفحه وب با دیگران به اشتراک بگذارند.
وقتی این افزونه را نصب می‌کنید؛ یک آیکون در انتهای سمت راست نوار آدرس ظاهر می‌شود که با کلیک روی آن، تمام برگه‌های باز شده در مرورگر کروم، بسته شده و در یک فهرست قرار می‌گیرند.

حالا، با کلیک روی هر یک از این برگه‌ها، می‌توانید دوباره آن را در کروم باز کنید. برگه باز شده از فهرست حذف می‌شود. شما این امکان را دارید که تمام افزونه‌ها را با هم باز کنید یا اصلا به طور کامل حذف کنید.

افزونه One Tab عملکرد بسیار ساده‌ای دارد ولی می‌تواند کارایی فوق‌العاده برای کاربران در سیستم‌های با منابع حافظه محدود داشته باشد.