جالب‌ترین موجودات افسانه‌ای در تمام تاریخ

14 / 11 / 1401
11:20

جالب‌ترین و هیجان‌انگیزترین موجودات افسانه‌ای در تاریخ که ریشه در فرهنگ ملل مختلف دارند. این لیست دربرگیرنده موجوداتی، چون شیردال تخت جمشید، گرندال اسطوره‌ای وایکینگ‌ها و کراکن است. موجودات افسانه‌ای از قدیم‌الایام پای ثابت داستان‌ها و ترانه‌های فولکلوریک ملل مختلف جهان بوده‌اند.

 

 

بقیه در ادامه مطلب...

 


۸ آتشفشان شگفت انگیز فعال جهان

21 / 10 / 1401
13:40

آتشفشان مونالوا و قسمت‌هایی از جزایر هاوایی حاصل موادی هستند که از طریق فوران‌های دراز مدت در طی یک میلیون سال پیش تا حال بوجود آمده‌اند.

بقیه در ادامه مطلب...

 


آشنایی با ماهی سی باس(سی بس) یا باراماندی

11 / 06 / 1401
3:7

آشنایی با ماهی سی باس یا باراماندی

ماهی Lates calcarifer که در آسیا به نام باس دریایی ( سی باس ) و در استرالیا باراماندی شناخته می شود ، یکی از اعضاء بزرگ خانوادهLatidae است ، که قادر به تحمل محدوده شوری بالایی بوده(Euryhaline) و پراکنش آن ، از منطقه غرب اقیانوس هند تا اقیانوس آرام از خلیج فارس تا چین ، تایوان ، پاپوا گینه نو و شمال استرالیا گزارش شده است . باراماندی در دسته ماهیان کاتادروموس ) فرو رو ( تقسیم بندی می شود که در فصل تولید مثل ، محل زندگی خود در آب های شیرین و لب شور را ترک گفته و به آب های شور دریایی ( غالباً در دهانه خوریات ) مهاجرت می نماید . 

 

بقیه در ادامه مطلب....


چگونه مصرف آبزیان باعث سلامتی انسان می شود ؟

04 / 06 / 1401
2:40

گوشت آبزیان دریایی جزء گوشت های سفید بوده و در حال حاضر حدود 20 درصد از سهم پروتئین حیوانی کل جهان از طریق ماهی و آبزیان تامین می شود.

 

 

 


آشنایی با ترموگراف دما و رطوبت

04 / 06 / 1401
2:32

آشنایی با ترموگراف دما و رطوبت

با توجه به اهمیت ثبت دما و رطوبت📟 ما در اینجا فرض را بر دیتالاگرهای دما و رطوبت پنداشته و این دستگاه ها را تشریح می کنیم. لازم بذکر است موارد دیگر اعم از ثبات فشار، صوت، ولتاژ و ... نیز در صنعت وجود دارد.

بقیه در ادامه مطلب....!

 


مروارید چیست؟ نحوه تشخیص مروارید اصل ، تاریخچه و خواص آن

23 / 04 / 1401
3:23

مروارید چیست؟ نحوه تشخیص مروارید اصل ، تاریخچه و خواص آن

 

مروارید گوهری است که از 6000 سال پیش به عنوان زینت مورد استفاده قرار می گرفته است و در 2500 سال قبل از میلاد مسیح، تجارت مروارید طبیعی در کشور چین رونق فراوانی داشته است. در ایران باستان نیز پرورش این گوهر دارای سابقه طولانی و غنی می باشد. 

 

به ادامه مطلب رجوع کنید...


دانستنی های غذایی و سلامت

22 / 04 / 1401
12:30

 

چندتا دانستنی جالب که خواندن ش خالی از لطف نیست

به ادامه مطلب رجوع کنید


آشنایی با قوم قادیانی

17 / 03 / 1401
9:53

⚠آشنایی با قوم قادیانی⚠آشنایی با انواع واکسن‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای کرونا در ایران

11 / 08 / 1400
18:5

آشنایی با انواع واکسن‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای کرونا در ایران

واکسن‌هایی که تا کنون موفق به دریافت تأییدیه مصرف در ایران شده‌اند عبارتند از:


واکسن کوواکسین

واکسن آسترازنکا

واکسن اسپوتینک V

واکسن سینوفارم


چند حقیقت جالب و خواندنی درباره «کشور واتیکان» که نمی دانستید

27 / 01 / 1400
13:29

دولتشهر واتیکان کوچک ترین کشور دنیا است که در شهر رم، پایتخت ایتالیا واقع شده و در مجموع ۴۴۰،۲۹۸ متر مربع مساحت دارد. هر ساله نزدیک به ۵ میلیون گردشگر از این دولتشهر بازدید می کنند، در حالی که خود فقط ۷۹۹ نفر جمعیت دارد (طبق آمار سال ۲۰۱۹). کل قلمرو واتیکان تحت حفاظت سازمان یونسکو است و این تنها یکی از ویژگی هایی است که این دولتشهر را بسیار خاص کرده. در ادامه به چند حقیقت جالب درباره ی کشور واتیکان خواهیم پرداخت.