🌍محمدغفوررئیسیان🌍

در اینبخش با عجیب ترین خودرو هـای جهان آشنا می شویم. از فولکس واگن گرفته تا مرسدس بنز، سری بـه محصولات کمپانی های بزرگ و مشهور جهان زده ایم تا ببینیم کدام یک عجیب ترین طراحی های اتومبیل را داشته اند

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان

در اینبخش با عجیب ترین خودرو هـای جهان آشنا می شویم. از فولکس واگن گرفته تا مرسدس بنز، سری بـه محصولات کمپانی های بزرگ و مشهور جهان زده ایم تا ببینیم کدام یک عجیب ترین طراحی های اتومبیل را داشته اند. فولکس واگن و لامبورگینی در فهرست امروز مـا صدر نشینان هستند و بیشترین تعداد طراحی های عجیب و غریب را ازآن خود کرده اند. در ادامه با مجله پارس ناز همراه باشید.

 

امروزه در خیابان‌های ایران نیز گاهی با خودروهایی روبرو میشویم كه طراحی‌های متفاوت و خاصی دارند. بعنوان مثال بیشتر مدل‌های نیسان مانند نیسان لیف و نیسان جوك كه در ایران بسیار محبوب و پرفروش هستند، دراین دسته خودروها قرار میگیرند.

 

خودرو فولكس‌ واگن سینگ «Volkswagen Thing»

درواقع اسم اولیه این ماشین «كوبل‌واگن» «Kubelwagen» بود كه ابتدا در دهه 70 میلادی و برای مقاصد نظامی تولید شد، اما بـه فاصله كوتاهی پس ازآن وارد خیابان‌ها شد و بـه سینگ «Thing بـه معنی شیء» تغییر نام داد! شاید علت این نامگذاری این بود كه سازندگان آن نتوانسته بودند اسم مناسب‌تری برای تجاری كردن این محصول پیشنهاد كنند.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

این اتومبیل كه شباهت ظاهری زیادی بـه تولیدات شركت جیپ داشت، بویی از ویژگی‌های خاص یك جیپ واقعی نبرده بود. البته این موضوع نتوانست در بهای این ماشین تاثیر زیادی بگذارد و قیمت آن تقریباً بـه‌اندازه یك جیپ واقعی بود!

 

خودرو فولكس‌ واگن ایكس‌ اِل 1 «Volkswagen XL1»

با درنظر گرفتن شكل ظاهری این ماشین و زمان تولید آن «سال 1393/ 2014»، انتظار بیشتری از «فولكس‌واگن ایكس‌ال1» وجود داشت. قدرت موتور این خودروی هیبریدی معادل 47 اسب‌ بخار دیزلی و 27 اسب‌ بخار الكتریكی اسـت.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

البته بـه‌طور كل همه ی خودرو هـای هیبریدی قدرت كمتری نسبت بـه خودرو هـای بنزینی دارند و این اتومبیل نیز از این قاعده مستثنا نیست. حداكثر سرعت این اتومبیل 159 كیلومتر در ساعت اسـت. ابتدا قرار بود فقط 250 دستگاه از این اتومبیل روانه بازار شود، اما درنهایت آمار دقیقی از تعداد عرضه شده از این محصول ارائه نشد.

 

خودرو تاترا 630 «Tatra 630»

احتمالا «تاترا 630» معمولی‌ترین خودروی موجود دراین فهرست اسـت! بنظر میرسد ابتدا قرار بود این ماشین مدلی كلاسیك در سبك خودرو هـای دهه 50 میلادی باشد و اولین نمونه ازآن نیز سال 1335/ 1956 روانه بازار شد. تولید این اتومبیل تا سال 1354/ 1975 در جمهوری چك «چكسلواكی سابق» ادامه یافت.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

اما مشكل آن عدم بـه‌روز رسانی و پیشرفت در طول زمان بود. البته كه در آن برهه تاریخ، هیچ‌یك از كشورهای تابع شوروی سابق رو بـه جلو حركت نمی‌كردند و پیشرفت محسوسی نداشتند. لازم بـه‌ذكر اسـت این ماشین در اصل برای استفاده اشخاص مهم و هم چنین استفاده در مسابقات طراحی و تولید شده بود.

 

خودرو رلیانت رابین «Reliant Robin»

«رلیانت رابین» یكی از خنده‌دارترین خودرو هـای تولید شده در جهان اسـت! اما با این‌حال بسیار جالب اسـت كه این اتومبیل توانسته از اوایل دهه 70 میلادی تا سال 1381/ 2002 همان‌ گونه در خط تولید باقی بماند. این اتومبیل بـه طرز خارق‌العاده‌ای قادر اسـت تنها درحدود 14 ثانیه، از صفر بـه سرعت 100 كیلومتر در ساعت برسد.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

احتمالا این قابلیت باعث شده كه مدت زمان تولید تا این حد طولانی شود. این خودروی بامزه حتی مورد نقد یكی از برنامه‌های تلویزیونی پربیننده انگلیسی نیز قرار گرفته و قدرت آن در پیست مسابقه و پیچ‌های تند مورد بررسی قرار گرفت.

 

خودرو رین اِسپید اِسكوبا «Rinspeed Squba»

این خودروی تمام الكتریكی، درواقع نسخه‌ای از لوتوس اِلیزه اسـت كه توانایی شناور شدن روی آب را دارد. تصور این موضوع بسیار عجیب اسـت كه چراباید كسی برای خرید خودرویی كه در آب 2/3 كیلومتر در ساعت ودر خشكی تنها تا 120 كیلومتر در ساعت سرعت دارد، هزینه كند!

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

دیگر نیازی نیست كه بـه احتمال تمام شدن شارژ باتری‌ها هنگامی‌كه اتومبیل در حال حركت زیر آب اسـت اشاره كنیم. بنظر میرسد خرید این ماشین چیزی جز هدر دادن پول نیست و بـه‌جای آن میتوانید یك الیزه معمولی بخرید و هر از گاهی تنی بـه آب بزنید!

 

خودرو پیل پی 50 «PEEL P50»

این خودروی عجیب كه فقط بـه اندازه یك نفر و یك كیسه كوچك خرید، فضا دارد، در یك حراجی درسال 1395/ 2016 بـه قیمت عجیب 176هزار دلار فروخته شد. این ماشین ابعاد خارق‌العاده‌ای دارد؛ طول این خودروی كوچك فقط 137 سانتی‌متر و عرض آن حدود 105 سانتی‌متر اسـت.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

بنظر میرسد كسی كه این ماشین را در حراجی خریداری كرده احتمالا كلكسیون اتومبیل دارد، وگرنه چراباید چنین هزینه‌ای را برای خودرویی كه یك چهارم یك خودروی واقعی اسـت پرداخت؟!

 

خودرو مینی مُوک «Mini Moke»

شاید در نگاه اول تصور كنید این ماشین برای مصارف نظامی ساخته شده اسـت، از طرف دیگر با توجه بـه ظاهر آن كه شبیه یك ماشین گلف درست‌وحسابی اسـت، شاید بتوان حدس زد هرگز بـه‌طور كامل برای استفاده نظامی طراحی نشده اسـت!

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

اما هرچه هست، با توجه بـه این‌كه این ماشین هیچ در، پنجره و سقف محكمی ندارد، برای كاربرد عمومی در آب‌وهوای نامناسب قابل استفاده نخواهد بود. اما با این حال همان‌ گونه بیش از 50 هزار نفر در سراسر دنیا این خودروی عجیب را خریده‌اند!

 

خودرو مرسدس – اِی‌ اِم‌ جی جی63 «Mercedes-AMG G 63 6X6»

هرچند این اتومبیل عجیب بـه‌نظر میرسد، اما بسیار د‌لنشین اسـت؛ زیرا بـه ندرت اتفاق می‌افتد كه مرسدس‌بنز چنین غولی را تولید كند.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

بـه‌ طور حتم این ماشین در دسته‌بندی خودروهایی با اندازه بسیار بزرگ قرار خواهد گرفت و با قدرت 544 اسب‌ بخار، هرگز خودرویی كند و ناكارآمد نخواهد بود. توانایی این اتومبیل در عبور از مسیرهای كوهستانی و خارج از جاده «off-road» نیز خارق‌العاده اسـت.

 

خودرو لانچیا اِستراتوس اِچ‌ اِف زیرو «Lancia Stratos HF Zero»

در دهه 70 میلادی جریانی بـه‌راه افتاد كه باعث شد همه ی بـه فكر تولید خودروهایی با ظاهر سفینه‌ بیفتند و آنرا نشانه حركت بـه سمت آینده بدانند. شاید آن ها فكر می‌كردند ساخت ماشین پرنده قدم بزرگ بعدی خواهد بود، یا شاید مجذوب فیلم‌های علمی – تخیلی شده بودند!

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

هرچه بود، هردو كارخانه ایتالیایی لانچیا و فِراری خودرو هـای زیادی با ظاهر فضایی تولید كردند. استراتوس زیرو قدرت چندانی نداشت و موتور V4 «چهار سیلندر خورجینی» آن قدرتی برابر با 115 اسب‌ بخار تولید كرد، اما هرگز خودروی با اُبهتی بـه حساب نیامد.

 

خودرو مِسِرِشمیت كی‌ آر 200 «Messerschmitt KR200»

در نگاه اول این خودروبیشتر شبیه یك زیردریایی اسـت! حداكثر سرعتش بـه 90 كیلومتر بر ساعت میرسد و قدرت موتور آن تقریباً 10 اسب‌ بخار اسـت. نكته عجیب این خودروی سه چرخ، وزن 227 كیلوگرمی آن اسـت! اگر بخواهند با صاحب این اتومبیل شوخی كنند، چند نفر باهم آن رابه‌سادگی می توانند بلند و جابجا كنند.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

این اتومبیل بـه‌دلیل این‌كه تك چرخ عقب آن محرك اسـت، می تواند بـه صورت برعكس هم استفاده شود؛ بـه عبارت دیگر راننده عقب بنشیند و مسافر در صندلی جلو قرار بگیرد و اتومبیل در جهت مخالف حركت كند!

 

خودرو لامبورگینی اِل‌ اِم 002 «Lamborghini LM002»

این‌كه لامبورگینی تصمیم بگیرد خودرویی بسیار شبیه هامِر تولید كند خیلی عجیب اسـت؛ بـه‌خصوص با توجه بـه این‌كه این اتفاق حدود شش سال پیش از تجاری‌سازی هامر افتاد!

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

درست بـه همان اندازه كه این خودروی كوهستانی با موتور نیرومندِ 12 سیلندر «V12» خود فوق‌العاده بنظر می رسد، بسیار هم عجیب و غریب اسـت. طبق معمول بیشتر مردم ترجیح میدهند برای فضای بیشتر، مانورپذیری بهتر و داشتن خودروی جاده‌ای بهتر از این نمونه، هزینه كمتری بپردازند. در زمان تولید، قیمت این ماشین از 120 هزار دلار آغاز میشد!

 

خودرو فیات مالتیپلا «Fiat Multipla»

این اتومبیل كه ظاهر بسیار عجیبی دارد مانند تركیب غیر ماهرانه دو مدل مختلف دیگر اتومبیل اسـت. بنظر می رسد نقطه قوت این خودروی غیرمتعارف باید میزان فضای ارائه شده در صندوق عقب آن باشد.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

اگر این ویژگی را كنار بگذاریم با خودرویی كوچك و مضحك روبرو هستیم! بـه‌طور قطع این اتومبیل هیچ جذابیت خاصی حداقل در ظاهر خود ندارد و در بین خودرو هـای عجیب، قطعا جایگاه بالایی خواهد داشت.

 

خودرو فِراری پینین‌ فارینا 512 اِس مدولو «Ferrari Pininfarina 512 S Modulo»

بین تمامی مدل‌های خاص و زیبایی كه شركت «فراری» تاكنون تولید كرده، این خودروی دهه 70 میلادی بـه‌طور حتم چیز دیگری اسـت! این ماشین با ظاهر سفینه‌ای خود بیش از 20 جایزه برای طراحی متفاوتش برنده شده اسـت.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

هم چنین قدرت موتور 12 سیلندری «V12» این اتومبیل 550 اسب‌ بخار بوده و حداكثر سرعت آن 354 كیلومتر در ساعت اسـت. اما بازهم باوجود این قدرت شگفت‌انگیز و طراحی ظاهری منحصربه‌فرد، تصور این‌كه كسی بخواهد بـه‌طور روزمره با این سفینه رانندگی كند خیلی عجیب اسـت!

 

خودرو فیات 600 مالتیپلا «Fiat 600 Multipla»

اگر بخواهیم عادلانه قضاوت كنیم، این ماشین تقریباً قدیمی و خارج از رده اسـت، ولی این موضوع در عجیب و غریب بودن آن تفاوتی ایجاد نمی‌كند!

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

این خودروی تولید شده درسال 1336/ 1957 رابه‌عنوان پیشرو و الگوی اتوبوس‌های شركت فولكس‌واگن می‌شناسند. شكل ظاهری این اتومبیل تركیبی از مینی‌بوس و ماشین گلف را در ذهن ایجاد می‌كند! البته با حداكثر سرعت 95 كیلومتر در ساعت، عملكردش نیز بی‌شباهت بـه ماشین گلف نیست.

 

خودرو مرسدس‌ بنز اِف 015 لوكس «Mercedes-Benz F015 Luxury In Motion»

 

وقتی صحبت از عجیب‌ترین خودرو هـای مدرن میشود، حداقل در برخی زمینه‌ها مرسدس بنز قطعا جایگاه اول را خواهد داشت. در نگاه اول بـه این خودروی لوكس این سوال پیش می آید كه راننده چطور می تواند مسیر پیش رویش رابا این طراحی ببیند.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

«مرسدس بنز اف015» بـه‌دنبال ایجاد تصور ذهنی از آینده وسایل نقلیه بدون راننده اسـت. شركت مرسدس‌بنز قصد دارد در آینده این اتومبیل رابه‌عنوان اقامتگاهی سیار كه شامل چهار مبل قابل حركت در فضای ماشین اسـت، توسعه ببخشد.

 

خودرو سیتروئن سی 4 كاكتوس «Citroen C4 Cactus»

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

در خصوص این ماشین، ظاهر فدای اضافه‌كردن ویژگی جدید بـه اتومبیل شده اسـت! بنظر میرسد این ماشین بـه نوعی سیستم ایمنی فوق‌العاده پیشرفته مجهز شده كه دراین سیستم، كارخانه سیتروئن با چسباندن مشتی پلاستیك روی درهای ماشین، آنرا در برابر ضربه مقاوم كرده اسـت! مطمئنا دراین كارخانه، افرادی عجیب با ایده‌هایی عجیب‌تر مشغول كار هستند!

 

خودرو سیتروئن 2سی‌ وی «Citroen 2CV»

اولین چیزی كه با دیدن «سیتروئن 2سی‌وی» بـه ذهن خطور می‌كند، این اسـت كه این ماشین برای استفاده در سیرك طراحی شده اسـت!

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

این اتومبیل در زمان ورودش بـه بازار، ركورددار كمترین قیمت بودو همین‌كه با قدرت 9 اسب‌ بخار توانایی حركت دارد «كمی سریع‌تر از سرعت پیاده‌روی»، خودش خبر خوبی اسـت! نام مستعار این اتومبیل نیز «چتری روی چرخ‌ها» اسـت. متاسفانه این خودروی رنگارنگ هیچ ویژگی خاص و تحسین برانگیزی ندارد.

 

خودرو ب‌ اِم‌ وِ جینا مدل چشم‌ انداز روشن «BMW Gina Light Visionary Model»

 

شكل ظاهری این اتومبیل در نوع خود بی‌نظیر اسـت. با این‌كه خودرویی بسیار عجیب اسـت، اما شركت ب‌ام‌و همان‌ گونه ایده‌هایی برای التیام بخشیدن آن دارد.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

كارشناسان بسیاری بر این عقیده‌اند كه ب‌ام‌و جینا عجیب‌ترین خودروی جهان اسـت، اما قطعا عجیب‌ترین طرحی نیست كه تاكنون بـه ذهن خلاق طراحان ماشین رسیده اسـت. بنظر می رسد در آینده فراری و ب‌ام‌و، هم در زمینه سرعت و هم در زمینه عجیب و غریب بودن، رقابت تنگاتنگی باهم خواهند داشت!

 


 

در ادامه معرفی بهترین خودرو‌های هوشمند

شـما خودرو هـای هوشمند را دوست دارید یا از آن ها متنفرید؟ بنظر می آید هر کس درباره این ماشین‌ها نظری دارد. عده ای از این خودرو هـای فشرده خوششان می آید و برخی انها را مسخره می کنند. بهترین و بزرگ ترین سازندگان خودروها هم در تلاش برای جمع‌آوری نظرات مردم هستند تا بدانند تا چـه میزان میتوانند جلو بروند.

 

نگاه مختصری به تاریخچه خودروهای هوشمند

با آن‌کـه هنوز خودروی هوشمند وسیله‌ای جوان اسـت و عمر زیادی از حضورش در دنیا نمی‌گذرد، اما تاریخچه‌ای جالب دارد. اولین‌بار سازندگان Swatch ایده‌ای برای ساخت یک ماشین با استفاده از قابلیت شخصی‌سازی را مطرح کردند کـه در ساعت‌های خود ازآن استفاده می کردند.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

آن ها بـه سرعت ایده‌شان را Swatchmobile نامیدند کـه البته بعد از مدت کوتاهی شکست خوردند. با این‌حال، ‌هایکی و بقیه دوستانش با معرفی Swatchmobile نمیخواستند با صنعت اتومبیل رقابت کنند، چون آن ها فکر میکردند دیگر سازندگان اتومبیل احساس تهدید می کنند. بنابر این‌ هایکی بـه چند تولیدکننده نیرومند ماشین نزدیک شد و درنهایت با فولکس واگن بـه توافق رسید تا خودروی جدید شهر را تولید کنند و بـه اشتراک بگذارند.

 

البته کـه درنهایت مدیر جدید فولکس واگن در ‌سال ١٩٩٣ در تلاش بود بـه این پروژه خاتمه دهد. ‌هایکی هم با فهمیدن این موضوع بـه چندین تولیدکننده دیگر مثل فیات و رنو مراجعه کرد، اما درنهایت موفق شد با دایملر بنز، سازندگان مرسدس بنز بـه توافق برسد. در نهایت این معامله در ‌سال ١٩٩٤ با تشکیل شرکت Micro Compact Car AG اعلام عمومی و اولین ماشین هوشمند در اکتبر ‌سال ١٩٩٨ راه‌اندازی شد.

 

وقتی Swatchmobile هوشمند شد

بهتر اسـت اول بدانیم نام Smart از کجا آمد. ‌هایکی می خواست در نام اتومبیل Swatch هم جایی داشته باشد، اما دایملر بنز می خواست نام ماشین خنثی‌تر از این‌ها باشد.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

نام نهایی دایملر Smart بود کـه در مقابل Swatch Mercedes Art ایستاده بودو برای مدت زمان زیادی با همان نام Smart در داخل شناخته می ‌شد. درنهایت هم کارخانه‌ای کـه خودرو هـای هوشمند را ساخت نام مستعار Smartville رابه آن ها داد.

 

وقتی دایملر بنز کاملا هوشمند شد

در طول پیش‌تولید خودروی هوشمند، MCC نیاز بـه سرمایه بیشتری داشت، بنابر این دایملر بنز سرمایه خودرا بیشتر کرد و سهمش را از مالکیت شرکت بـه ٨١‌درصد افزایش داد و بعد از اینکه خودروی هوشمند راه‌اندازی شد، این سهم بـه صد‌درصد رسید.

معرفی عجیب ترین خودروهای جهان | از فولکس واگن تا مرسدس بنز

حالا دیگر تمام دسترسی متعلق بـه انها بود. اما طرف مقابل آن ها Smart Forfour بود کـه خط تولید خودرو هـای هوشمند خود رابه Roadster و Forfour گسترش داد و سپس خودروی هوشمند اصلی نام Fortwo رابه خود گرفت.

 

 

لایک : 0
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

سخن بزرگان

مطالب پیشنهادی

پیشنهاد دانلود اپلیکشن سایت محمدغفوررئیسیان: همین الان فایل رایگان ما را به آسانی دانلود کنید

دانلود
پرسنل آرمان جنوب

آشنایی با شرکت پروتئین آرمان جنوب

این شرکت با هدف ارائه محصولات دریایی منجمد به صورت آماده‌طبخ با نام تجاری تحفه، از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با فرآوری و بسته‌بندی انواع ماهی‌های تجاری و میگو آغاز کرد. این کارخانه با زیربنای ۴۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۸۲۵۰ مترمربع، برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم فراهم می‌آورد. همچنین با بهره‌مندی از مدرن‌ترین تجهیزات برودتی نظیر IQF و پلیت فریزر، محصولات منجمد را در بسته‌بندی‌های متنوع و نوین مانند وکیوم، ترموفرمینگ و Pack Skin به بازار عرضه می‌نماید. شرکت پروتئین آرمان جنوب با بهره‌گیری از سیستم‌های یکپارچه مدیریت کیفیت علاوه بر توزیع محصولات تحفه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کل کشور، موفق به اخذ مجوزهای صادراتی و عرضه مستقیم کالا به اتحادیه اروپا، روسیه، چین، عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس شده است..

ورود به سایت