در اين صفحه مي‌توانيد دسترسي سريع و معتبر به سرويس اعلام موجودي اينترنتي تمام بانک‌ها و موسسات داراي مجوز بانک مرکزي ايران پيدا کنيد. براي اعلام موجودي اينترنتي حساب بانکي يا کارت بانکي هر بانک، اطلاعات متفاوتي مورد نياز است که در هر بانک شرايط متفاوت است.

در صورتي که اطلاعات لازم و کافي براي چگونگي دريافت موجودي اينترنتي از بانک مورد نظرتان را داريد، مستقيم روي لوگوي آن بانک در فهرست زير کليک کنيد تا به صفحه مورد نظر جهت استعلام موجودي آنلاين هدايت شويد.

در غير اين صورت، براي آشنايي و آموزش گام‌به‌گام چگونگي دريافت موجودي اينترنتي هر بانک روي لوگوي «آموزش چگونگي انجام» کنار لوگوي همان بانک کليک کنيد تا به صفحه راهنماي گام‌به‌گام دريافت آنلاين موجودي آن بانک هدايت شويد. پيشنهاد مي‌کنيم قبل از دريافت موجودي آنلاين بانک‌هاي کشور، آموزش چگونگي انجام آن را يکبار مطالعه کنيد.
اعلام موجودي اينترنتي بانک‌هاي دولتي


اعلام موجودي اينترنتي بانک ملي ايران


اعلام موجودي اينترنتي بانک مسکن

اعلام موجودي اينترنتي بانک سپه

اعلام موجودي اينترنتي بانک کشاورزي

اعلام موجودي اينترنتي بانک توسعه تعاون

اعلام موجودي اينترنتي بانک توسعه صادرات ايران

اعلام موجودي اينترنتي بانک صنعت و معدن

اعلام موجودي اينترنتي پست بانک ايران


اعلام موجودي اينترنتي بانک‌هاي خصوصي


اعلام موجودي اينترنتي بانک ملت

اعلام موجودي اينترنتي بانک تجارت

اعلام موجودي اينترنتي بانک صادرات ايران

اعلام موجودي اينترنتي بانک رفاه کارگران

اعلام موجودي اينترنتي بانک سامان

اعلام موجودي اينترنتي بانک پارسيان

اعلام موجودي اينترنتي بانک پاسارگاد

اعلام موجودي اينترنتي بانک انصار

اعلام موجودي اينترنتي بانک سينا

اعلام موجودي اينترنتي بانک شهر

اعلام موجودي اينترنتي بانک سرمايه

اعلام موجودي اينترنتي بانک اقتصاد نوين

اعلام موجودي اينترنتي بانک آينده

اعلام موجودي اينترنتي بانک دي

اعلام موجودي اينترنتي بانک ايران زمين

اعلام موجودي اينترنتي بانک قوامين

اعلام موجودي اينترنتي بانک گردشگري

اعلام موجودي اينترنتي بانک حکمت ايرانيان

اعلام موجودي اينترنتي بانک کارآفرين

اعلام موجودي اينترنتي بانک خاورميانه

اعلام موجودي اينترنتي بانک مهر اقتصاد

 

اعلام موجودي اينترنتي بانک‎هاي قرض‌الحسنه و موسسه‌هاي اعتباري

 

اعلام موجودي اينترنتي بانک قرض‌الحسنه رسالت

اعلام موجودي اينترنتي موسسه اعتباري کوثر

اعلام موجودي اينترنتي موسسه اعتباري توسعه

اعلام موجودي اينترنتي بانک قرض‌الحسنه مهر ايران

اعلام موجودي اينترنتي موسسه اعتباري ملل

اعلام موجودي اينترنتي موسسه اعتباري نور

اعلام موجودي اينترنتي موسسه اعتباري کاسپين

در شبکه بانکي کشور، مشتري مي‌تواند با مراجعه به کانال‌هاي مختلف که توسط بانک افتتاح کننده حساب مشخص مي‌شود، از موجودي حساب خود نزد بانک مطلع گردد. بانک‌هاي مختلف براي ارائه اطلاعات مورد نياز براي موجودي حساب کاربران در جهت تسهيل کردن ارائه خدمات به مشتري، از کانال‌ها مختلف استفاده مي‌نمايند. به عنوان مثال در شبکه شتاب، سرويس ارائه موجودي به دارنده کارت بانکي ارائه شده و در قبال ارائه آن، درحال حاضر مبلغ 1000 ريال از حساب مشتري در قالب کارمزد خدمات بانکي کسر مي‌گردد.

,. مراجعه به شعبه افتتاح کننده حساب: در صورتي که بانک از يک سيستم متمرکز براي مديريت حساب‌هاي مشتريان استفاده نمايد، مشتري با مراجعه به هر شعبه مي‌تواند از موجودي حساب خود مطلع گردد. در غير اين صورت مشتري بايد به‌‌ همان شعبه‌اي که حساب را افتتاح کرده است، بايد براي دريافت موجودي حساب خود مراجعه نمايد.

.. اعلام موجودي با استفاده از دستگاه‌هاي خود‌پرداز: دارندگان کارت‌هاي بانکي در صورتي که کارت خود را به حسابي در بانک متصل کرده باشند، مي‌توانند با مراجعه به شبکه خودپردازهاي بانکي در تمام کشور، از موجودي حساب خود مطلع شوند. البته بايد بانک مورد نظر آن‌ها به شبکه شتاب وصل باشد. در غير اين صورت دريافت موجودي فقط از کانال دستگاه خود‌پرداز‌‌ همان بانک مقدور خواهد بود. (براي اين کار به خود کارت بانکي و رمز اول کارت بانکي نياز است)

,. اعلام موجودي با استفاده از پايانه‌هاي فروشگاهي: در کنار شبکه خودپرداز‌هاي بانکي، دارندگان کارت‌هاي بانکي مي‌توانند با مراجعه به شبکه پايانه‌هاي فروشگاهي در تمام کشور، از موجودي حساب خود مطلع شوند. البته بايد بانک نصب کننده پايانه فروشگاهي، به شبکه شتاب وصل باشد. در غير اين صورت دريافت موجودي فقط از کانال پايانه فروشگاهي نصب شده توسط‌‌ همان بانک يا شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت الکترونيک مقدور خواهد بود.نيز مي‌تواند موجودي حساب دارنده کارت را اطلاع رساني نمايد. (براي اين کار به خود کارت بانکي و رمز اول کارت بانکي نياز است)

,. اعلام موجودي با استفاده از تلفن: راهنماي کامل چگونگي اعلام موجودي از طريق تلفن و ليست شماره تلفنبانک همه بانک‌ها را مي‌توانيد از صفحه «اعلام موجودي تلفني» در سايت راه پرداخت مشاهده کنيد. علاوه بر اعلام موجودي، در صفحه اعلام موجودي تلفني راه پرداخت اطلاعاتي از قبيل داشتن امکان انتقال وجه تلفني و پرداخت قبوض تلفني همه بانک‌ها نيز مشخص شده است. (در اين روش، به شماره 12 رقمي کارت، رمز دوم يا رمز تلفن بانک و در بعضي موارد کد CVV2 نياز داريد.)

,. اعلام موجودي با استفاده از تلفن همراه (اپليکيشن‌هاي پرداخت و همراه‌بانک‌ها): اين روزها همه از تلفن همراه استفاده مي‌کنند. يکي از ساده‌ترين راه‌هاي دريافت موجودي، استفاده از اپليکيشن‌هاي پرداخت و همراه‌بانک‌ها است. با نصب هر يک از اپليکيشن‌هاي پرداخت و يا همراه‌بانک‌ها مي‌توانيد علاوه بر اعلام موجودي از خدمات مختلف ديگر اين اپليکيشن‌ها نيز بهره ببريد.

,. اعلام موجودي با استفاده از اينترنت: در حال حاضر همه بانک‌هاي کشور، علاوه بر بسترهاي معرفي شده در موارد قبلي، خدمات بانکي را روي اينترنت نيز ارائه مي‌کنند. معمولا همه خدماتي که در شعبه ارائه مي‌شود، در وب سايت يا اصطلاحا اينترنت بانک مورد نظر، ارائه مي‌شود. به عنوان مثال، کاربر مي‌تواند با مراجعه به بانک، امکان استفاده از اينترنت را براي خدمات تعريف شده، فعال کند. کاربر مي‌تواند با استفاده از وب سايت معرفي شده توسط بانک، وارد اينترنت بانک شده و خدمات مورد نياز خود را دريافت کند. (اطلاعات مورد نياز در اين شيوه براي بانک‌هاي مختلف، متفاوت است. در اين شيوه، در برخي بانک‌ها به شماره ?? رقمي کارت، کد CVV2، تاريخ انقضاي کارت و رمز دوم نياز داريد و در برخي ديگر از بانک‌ها به شناسه کاربر و رمز ورود به اينترنت بانک نياز داريد.)

,. يک راه ساده و سريع براي دريافت موجودي حساب: اگر هنوز کارتان راه نيافتاده است و به دنبال راه بهتر و سريعتري براي دريافت موجودي حساب کارتتان هستيد مي‌توانيد با گرفتن شماره يکي از کدهاي USSD (*عدد#) به راحتي بدون هيچ هزينه و بدون نياز به نصب هيچ نرم افزاري با موبايلتان موجودي حساب بگيريد. براي دريافت موجودي و مانده حساب کارت خود با استفاده از *عدد# شما به شماره کارت، رمز دوم کارت و در بعضي موارد کدد CVV2 نياز داريد. در ادامه ليست تمام کدهاي USSD آمورده شده است تا به انتخاب خود يکي از آنها استفاده کنيد. چنانچه مي‌خواهيد بيشتر درباره آنها بدانيد مي‌توانيد مطلب «USSD چيست؟ به همراه ليست تمام کدهاي ussd و توضيحاتي درباره آنها» را در راه پرداخت ببينيد.
www.raician.ir
محمدغفوررئيسيان